Aktualności

Bezpłatne seminarium pt. Legalizacja pobytu i pracy cudzoziemców w dobie pandemii – 23 lutego

Fundacja Emic zaprasza na seminarium pt. Legalizacja pobytu i pracy cudzoziemców w dobie pandemii, które odbędzie się 23 lutego 2021 r. w formie online. Jeśli już zatrudniasz pracowników z zagranicy, ale procedury legalizacji pracy i pobytu sprawiają Ci trudność lub dopiero planujesz zatrudniać cudzoziemców, to seminarium jest dla Ciebie.

Podczas wydarzenia skupimy się na praktycznych aspektach legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców przez Wydziały Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców UW i procedurze rejestracji oświadczeń w powiatowych urzędach pracy w kontekście wprowadzonych przez rząd regulacji w 2020 roku. Opowiemy o również o potencjalnych scenariuszach i zagrożeniach po zniesieniu ?stanu zagrożenia epidemicznego? oraz o tym, czego należy spodziewać się w ramach kontroli prowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy.

Wyślij swoje zgłoszenie na seminarium:

https://bit.ly/36kkH2H

Dodatkowych informacji udziela Przemysław Wyciechowski z Fundacji Emic: tel. 798 704 908, przemyslaw.wyciechowski@emic.com.pl

Udział w seminarium jest bezpłatny. Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona! Link do platformy Microsoft Teams lub ZOOM wysłane zostaną do uczestników najpóźniej w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu ?Masz prawo wiedzieć!? finansowanego z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Program:

Data: 23 lutego 2021 r.

Miejsce: Microsoft Teams lub ZOOM ? wydarzenie w formie online

9:00 ? 9:15 ? powitanie, sprawdzenie połączenia, kwestie techniczne

9:15 ? 11:15 ? Patrycja Mickiewicz, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej: Prawne aspekty legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców w czasie pandemii. Przewidywane scenariusze po zniesieniu ?stanu zagrożenia epidemicznego?.

11:15 ? 11:30 ? przerwa

11:30 ? 13:00 ? Klaudia Iwicka, Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek: Praktyczne aspekty procedur legalizacji pracy i pobytu w czasie pandemii.

13:00 ? 13:30 ? sesja pytań i odpowiedzi

13:30 ? 13:45 – przerwa

13:45 ? 14:15 ? Magdalena Szocik, Państwowa Inspekcja Pracy: Zakres kontroli Państwowej Inspekcji Pracy dot. zatrudniania cudzoziemców.

14:15 ? 14:30 ? podsumowanie i zakończenie wydarzenia.

Informacja o prowadzących:

Patrycja Mickiewicz ? prawniczka z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie migracji, radca prawna przy Okręgowej Izbie Radców Prawnym w Warszawie, ekspertka w dziedzinie prawa o cudzoziemcach. Pracę z cudzoziemcami rozpoczęła w 2006 roku w Wydziale Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, gdzie prowadziła postępowania administracyjne w zakresie legalizacji pobytu, a następnie pełniła funkcję koordynatorki i podejmowała decyzje w sprawach legalizacyjnych. Od 2012 roku związana ze Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej, w którym zajmuje się poradnictwem prawnym dla cudzoziemców oraz przeciwdziałaniem dyskryminacji ze względu na rasę, pochodzenie etniczne czy narodowość. W Warszawie współprowadzi Kancelarię Radcowską MS specjalizującą się prawie imigracyjnym.

Klaudia Iwicka ? absolwentka Administracji, podyplomowego Prawa Pracy oraz pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Gdańskim. Współzałożycielka i Wiceprezeska Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, gdzie pracuje jako doradczyni w zakresie legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców. Członkini Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi oraz grupy pomoc społeczna w gdańskim Modelu Integracji Imigrantów.

Magdalena Szocik ? Nadinspektor Pracy, Sekcja Legalności i Zatrudnienia, Państwowa Inspekcja Pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy

Przemysław Wyciechowski ? członek zarządu Fundacji Emic, specjalista ds. rynku pracy.

Informacja o seminarium_23.02.2021 r.

źróło: Fundacja EMIC