„Możliwość międzynarodowej ekspansji oraz rozwoju polskich firm w oparciu o zamówienia organizacji międzynarodowych”

Nadwiślański Związek Pracodawców Lewiatan i Wielkopolska Grupa Prawnicza zapraszają na szkolenie „Możliwość międzynarodowej ekspansji oraz rozwoju polskich firm w oparciu o zamówienia organizacji międzynarodowych”, które odbędzie się 20 listopada 2024 r., w godzinach 10.00-12.30 w IDEA Przestrzeń Biznesu, ul. Bydgoskich Przemysłowców 6 w Bydgoszczy.
Co roku organizacje międzynarodowe udzielają zamówień o wartości kilkudziesięciu miliardów dolarów:
- instytucje działające w ramach systemu Organizacji Narodów Zjednoczonych (z budżetem na poziomie ok. 25 mld dolarów);
- Grupa Banku Światowego (z budżetem ok 21 mld dolarów);
- NATO (z budżetem na poziomie ok. 5 mld dolarów)
Jednak Polskie firmy wciąż w niewielkim stopniu uczestniczą w tym rynku.
Przykładowo, jeszcze w 2021 roku (podobnie zresztą jak w poprzednich latach) polskie firmy na rynku zamówień Organizacji Narodów Zjednoczonych łącznie pozyskały 4,86 mln dolarów. W tym samym czasie firmy ukraińskie pozyskały 213,91 mln dolarów, firmy rumuńskie 107,29 mln dolarów, czeskie 14,38 mln dolarów, a firmy litewskie 13,19 mln dolarów. Tymczasem w 2021 roku instytucje działające w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych na zamówienia publiczne łącznie wydały 29,6 miliardów dolarów, co oznacza, że udział polskich firm wynosił 0,1 %.
Zagadnienia poruszane w trakcie szkolenia:
• jak skutecznie pozyskiwać zamówienia Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Banku Światowego
• jak pozyskiwać zamówienia związane z odbudową i bieżącą pomocą Ukrainie
• gdzie i jak szukać informacji o zamówieniach międzynarodowych
• na co zwrócić uwagę, zawierając umowy z organizacjami międzynarodowymi
• zrównoważone zamówienia – co to jest i dlaczego warto śledzić, jak organizowane są w ONZ
• jakie korzyści daje współpraca z organizacjami międzynarodowymi
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Obowiązuje rejestracja: https://zamowienia-miedzynarodowe-tp2024-c.konfeo.com/pl/groups
PRELEGENCI:
PAWEŁ SENDROWSKI
Radca prawny, wspólnik zarządzający w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej Maźwa, Sendrowski i Wspólnicy sp.k. Specjalizuje się w kilku dziedzinach prawa: zamówienia publiczne (w tym zamówienia organizacji międzynarodowych), dyscyplina finansów publicznych, prawidłowe wydatkowanie środków z Unii Europejskiej, proces inwestycyjny, jak również wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju. Angażuje się w proces odbudowy Ukrainy przy wykorzystaniu środków pochodzących z organizacji międzynarodowych.
Z ramienia m.in: Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Banku Gospodarstwa Krajowego, Narodowego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadził kontrolę postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, finansowanych ze środków zewnętrznych
SEBASTIAN ANDRZEJEWSKI
Magister nauk prawnych, absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. W kancelarii zajmuje się wyszukiwaniem polskich i zagranicznych zamówień publicznych, gromadzeniem dokumentacji do nich oraz wsparciem klientów w procesach rejestracji na platformach przetargowych i składaniu ofert w wybranych zamówieniach. Współautor raportu dla Ministerstwa Rozwoju i Technologii: „Doświadczenia polskich firm w realizacji zamówień organizacji międzynarodowych – 25 PRZYPADKÓW SUKCESU!”
Szkolenie odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości