Projekt

Wzmocnienie potencjału NZP Lewiatan

Nadwiślański Związek Pracodawców Lewiatan realizuje projektu pn. „Wzmocnienie potencjału NZP Lewiatan” dofinansowany ze środków UE w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 (FEKP.08.07-IP.01-0003/23).

Celem projektu jest wzmocnienie potencjału Związku poprzez jego profesjonalizację, budowę zaplecza eksperckiego, wsparcie jego przedstawicieli w gremiach opiniodawczo-doradczych, zintensyfikowanie działalności rzeczniczej, opiniodawczej i strażniczej, promocję dialogu społecznego i rozwój reprezentatywności, w okresie od lipca 2023 roku do grudnia 2026 roku.

Projekt jest skierowany bezpośrednio do Nadwiślańskiego Związku Pracodawców Lewiatan oraz do przedstawicieli firm, które są w nim zrzeszone.

W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące działania:

1.Wzmocnienie zaplecza merytorycznego Związku: stworzenie czterech zespołów eksperckich.

2.Zwiększenie aktywności konsultacyjnej: udział Związku w 30 procesach konsultacyjnych dot. dokumentów o zasięgu lokalnym, regionalnym, krajowym lub europejskim.

3. Zwiększenie aktywności opiniodawczej: wypracowanie 18 opinii, stanowisk bądź ekspertyz w sprawach istotnych dla gospodarki i rynku pracy w regionie.

4. Rozwinięcie działalności strażniczej: objęcie monitoringiem 6 dokumentów strategicznych, sformułowanie oceny i wniosków płynących z analizy stanu ich wdrażania.

5. Wsparcie przedstawicieli Związku w gremiach opiniodawczo-doradczych: zwiększenie liczby reprezentantów Związku o 10 osób, intensyfikacja aktywności reprezentantów i ich wsparcie merytoryczne.

6. Promocja dialogu społecznego i wymiana dobrych praktyk: przeprowadzenie kampanii medialnej dot. Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego oraz organizacja międzyregionalnych konsultacji dla reprezentantów strony pracodawców zrzeszonych w ogólnopolskiej organizacji reprezentatywnej (Konfederacji Lewiatan).

7. Profesjonalizacja Organizacji: podniesienie kompetencji pracowników Związku oraz zakup niezbędnej infrastruktury, w tym informatycznej.

Wartość projektu wynosi 882 500 zł. Dofinansowanie ze środków UE wynosi 750 125 zł.

#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie